pondělí, úterý: 10 - 18 hod., středa, čtvrtek: 10 - 19 hod., pátek: 10 - 18 hod.
+420 720 947 520

Poděbradská 1020/30
Praha 9 – Vysočany

Růžová vína v našem portfoliu

Růžová vína v našem portfoliu

Pojďte se seznámit s některými našimi růžovými víny.

Pro milovníky vína je  období od března do konce června magickou dobou! Nejenže přicházejí na trh vína v aktuálním ročníku, která jsou plná minerálů, extraktů a svěžích kyselinek, ale také v poslední době hodně populární růžová vína.

Růžovka, roséčko, rosé to jsou asi nejčastěji používané názvy těchto skvělých ovocitých vín, které se nejlépe pijí dobře vychlazená a díky jejich charakteru se skvěle hodí do teplých letních dnů jako osvěžení.

Každý vinař má své rosé a i když o tom moc nemluví, tak rosé je pro vinaře každý rok takové miminko. Hýčká si ho a už se těší, až ho bude moci ochutnat a pak se s ním chlubit. Na rosé je poznat rukopis vinaře a je skvělé pozorovat, jaká rosé napříč celým světem vznikají!

V drtivé většině se bude jednat o vína s aromatem po jahodách, lesních jahodách, třešních, višních, ale i květech a bylinkách, které se krásně odráží i v chuti těchto krásných vín. Právě pro jejich ovocitost jsou tato vína vyhledávána milovníky vína po celém světě a je dobře, že se tato móda zabydlela i u nás.

Lehká růžová vína ze severní Itálie

Jestliže jste milovníky lehkých růžovek s jahodovými tóny, tak doporučujeme severní Itálii. Například ve vinařství Endrizzi vzniká pod dohledem sourozenců DAniela a LISy skvělé víno, které nese název z počátečních písmen jejich jmen, tedy DALIS. Jedná se o ne úplně tradiční cuvée, kdy byly použity hrozny Sauvignon blanc a Teroldego. Vzniká tak opravdu aromatické rosé s tóny jahod, gerber a grapefruitu. V chuti je svěží s velice dlouhou dochutí a pikantní kyselinkou.

Více o vinařství Endrizzi

 

Plná růžová vína z jihu Itálie

Pokud jste spíše vyznavači plnějších růžových vín, tak doporučujeme vybírat na jihu Itálie. Například ve vinařství Argiolas vzniká rosé, které se jmenuje Serra Lori. Pochází z odrůd Cannonau, Monica, Bovale Sardo a Carignano (prostě z toho nejlepšího, co na ostrově mají) a vzniká tak růžovka tmavší barvy a s vůní po višních a růžích a s chutí limetek a vyzrálého ovoce. Každopádně je z čeho vybírat a díky tomu můžete ochutnat nespočetné množství růžových vín s různým charakterem.

Více o vinařství Argiolas